Skip To Main Content

Staff Directory

1 2 > showing 1 - 100 of 177 constituents
Charlene Abbas

Charlene Abbas

Para
Elementary
Deanna Anderson

Deanna Anderson

MS/HS PE Teacher
MS/HS
Jocelyn Anderson

Jocelyn Anderson

Science Teacher
MS/HS

Miranda Anderson

District Office Receptionist
District
Tanner Anderson

Tanner Anderson

Transportation
District

Taylor Anderson

Bus Driver
District

Mike Auger

Transportation
District
Karen Bart

Karen Bart

Para
MS/HS

Kandi Bartela

Bus Aide
District
Natalie Bateman

Natalie Bateman

SSR Para
Elementary
Emily Benson

Emily Benson

Kindergarten Teacher
Elementary
Allen Berg

Allen Berg

Elementary Principal
Elementary
Hallie Bergeson

Hallie Bergeson

Social Worker
Elementary
Emily Berscheit

Emily Berscheit

Paraprofessional - Elementary
Elementary
Cade Bestland

Cade Bestland

MS/HS Music Teacher
MS/HS

Stacy Beto

Food Service
MS/HS
Lorna Birkholtz

Lorna Birkholtz

Science
MS/HS
Larae Bjorge

Larae Bjorge

7th Grade Math
MS/HS
Daren Blanck

Daren Blanck

MS/HS Science Teacher
MS/HS

Kathy Blessing

Food Service
MS/HS
Christy Boelz

Christy Boelz

Food Service
Elementary
Maggie Borg

Maggie Borg

High School Social Worker
MS/HS
Carly Bowman

Carly Bowman

Kindergarten
Elementary
Joe Brandsma

Joe Brandsma

Technology Director
MS/HS

Jennifer Burns

Health Occupations
MS/HS
Amanda Burton

Amanda Burton

Para
Elementary
Kim Butler

Kim Butler

Food Service
MS/HS
Tressa Cain

Tressa Cain

Grade 1
Elementary

Andrew Capistrant

Bus Driver
District
Annie Capistrant

Annie Capistrant

Paraprofessional
Elementary
Elizabeth Capistrant

Elizabeth Capistrant

School Readiness
MS/HS
Coral Cuppy

Coral Cuppy

Transportation
District
Catherine Cyr

Catherine Cyr

Special Education Teacher
MS/HS
Sarah Decker

Sarah Decker

6th Grade Teacher
MS/HS
Cynthia Denning

Cynthia Denning

School Nurse
District
Christopher Dobson

Christopher Dobson

Transportation Asst.
District
Jennifer Dobson

Jennifer Dobson

Paraprofessional
Elementary
Kathy Dobson

Kathy Dobson

Paraprofessional
MS/HS
Cathi Dumpprope

Cathi Dumpprope

Paraprofessional
Elementary
Cathy Eckert

Cathy Eckert

Paraprofessional
Elementary
Jolene Elfstrum

Jolene Elfstrum

STEAM
Elementary
Melissa Elfstrum

Melissa Elfstrum

Paraprofessional - Reach
MS/HS

Norma Elvine

Transportation
District

Jackie Engebretson

AP; AR; Purchasing
District
Emma Erickson

Emma Erickson

Adventures Assistant
MS/HS
Troy Erickson

Troy Erickson

Custodial
MS/HS
Catherine Evans

Catherine Evans

STEAM
Elementary
Debbie Ferdon

Debbie Ferdon

Principal
MS/HS
Katrina Fligge

Katrina Fligge

Teacher 2nd Grade
Elementary
Steve Fligge

Steve Fligge

Social Studies
MS/HS

Tricia Folkestad

Transportation
District

Gerald Freese

Teacher
MS/HS
Emma Gerard

Emma Gerard

Elementary Receptionist
Elementary
Joanne Gjovik

Joanne Gjovik

Paraprofessional
MS/HS
Bart Graves

Bart Graves

CTE/AG Teacher
MS/HS
Kristina Haataja

Kristina Haataja

Band and Orchestra Teacher
MS/HS
Caitlyn Hacker

Caitlyn Hacker

Math
MS/HS
Michael Hager

Michael Hager

Paraprofessional
Elementary
Virginia Haman

Virginia Haman

Special Education
Elementary
Ellie Hill

Ellie Hill

Business Manager
District
Melissa Holey

Melissa Holey

Grade 1
Elementary
John Holman

John Holman

Teacher - Special Education
MS/HS
Chuck Holst

Chuck Holst

Transportation
District

Haley Hruz

Adventures Assistant
Elementary
James Jackson

James Jackson

Teacher - Resource Room
MS/HS
Angela Jares

Angela Jares

Para
MS/HS
Christopher Jennissen

Christopher Jennissen

Title Interventions
MS/HS
Steven Jennissen

Steven Jennissen

Guidance Counselor
MS/HS
Selket Jewett

Selket Jewett

MS English Teacher
MS/HS
Melissa Jewison

Melissa Jewison

Media Center Paraprofessional
MS/HS
BobbyJo Johnson

BobbyJo Johnson

MS SPED Teacher
MS/HS
Erik Johnson

Erik Johnson

Social Studies
MS/HS
Ezra Johnson

Ezra Johnson

IT Support
MS/HS
Natalie Johnson

Natalie Johnson

Teacher 1st Grade
Elementary
Erin Judd

Erin Judd

Teacher - Special ED MS/HS
MS/HS

Michelle Karr

Kindergarten
Elementary
Pete Kautto

Pete Kautto

Teacher
Elementary
Robin Kautto

Robin Kautto

Teacher
Elementary

Theresa Kavanaugh

Food Service - Cook
Elementary
Mary Kempton

Mary Kempton

Kindergarten
Elementary

Amanda Keplin

MS/HS Paraprofessional
MS/HS
Norby Klimek

Norby Klimek

Transportation Director
District
Jill Kneisl

Jill Kneisl

Art
MS/HS
Yolanda Koppes

Yolanda Koppes

Para
Elementary
Angela Kramer

Angela Kramer

Paraprofessional
MS/HS
Sarah Larson

Sarah Larson

Grade 3
Elementary
Trisha Larson

Trisha Larson

District MARSS Coord. / Adm Assistant to the Superintendent
District
Joshua Lee

Joshua Lee

AD and Community Ed
MS/HS
Brandy Lyon

Brandy Lyon

Elementary Music Teacher
Elementary
Kassie Marthaler

Kassie Marthaler

School Readiness
Elementary
Christine Mayer

Christine Mayer

Paraprofessional
Elementary
Brittany Mead-Giberson

Brittany Mead-Giberson

Paraprofessional
MS/HS
Lori Miller

Lori Miller

Para
MS/HS
Taylor Miller

Taylor Miller

Paraprofessional
MS/HS
Paul Mithun

Paul Mithun

Teacher
MS/HS
Brian Mitts

Brian Mitts

Paraprofessional
MS/HS
Tina Mitts

Tina Mitts

FACs Teacher
MS/HS
Heileigh Mollner

Heileigh Mollner

Para
Elementary
Sheryl Nanik

Sheryl Nanik

SLPA
District
Valerie Nanik

Valerie Nanik

Paraprofessional
MS/HS